Συνεδρίαση Αντιπροσωπείας ΤΕΕ για την ένταξη των διπλωματούχων μας στο ΤΕΕ

Αγαπητοί Συνάδελφοι, μέλη της Σχολής ΕΜΦΕ και σπουδαστές

Υπενθυμίζουμε ότι το Σάββατο 23/2/19, 10:00, συνεδριάζει η Αντιπροσωπεία του ΤΕΕ στην αίθουσα ΕΡΜΗΣ του Εμπoρικού και Βιομηχανικού Επιμελητηρίου Αθηνών (Ακαδημίας 7, 6ος όροφος), (ως συνέχεια της συνεδρίασης της 8/12/2018) με θέμα την ένταξη των Διπλωματούχων της ΣΕΜΦΕ του Ε.Μ.Π. στο Τ.Ε.Ε. ως Μηχανικών Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών.

Επίσης ενημερώνουμε ότι αντιπροσωπεία της Διοίκησης του ΕΜΠ και της της Διοίκησης της Σχολής ΕΜΦΕ, με επικεφαλής τον Πρύτανη κ. Ι Γκόλια επισκέφθηκε τον Πρόεδρο του ΤΕΕ, χθές 21/2/2019, (https://www.ntua.gr/media/k2/attachments/synanthsh__EMP_SEMFE_TEE.pdf) και επανέλαβε τη σθεναρή βούληση του Ιδρύματος για την εγγραφή των αποφοίτων της ΣΕΜΦΕ στο ΤΕΕ, σύμφωνα με τη σχετική απόφαση της Συγκλήτου του Ε.Μ.Π.

Καλούνται τα μέλη και οι σπουδαστές της Σχολής, να υποστηρίξουν με την παρουσία τους, το θέμα της ένταξης των αποφοίτων της Σχολής στο ΤΕΕ

Ο Κοσμήτορας της Σχολής ΕΜΦΕ

Σ. Κουρκουλής