Ανακοίνωση για σπουδαστές της ΣΕΜΦΕ που έχουν πληγεί από τις πρόσφατες φυσικές καταστροφές

Σε συνέχεια της σχετικής Ανακοίνωσης του Πρύτανη του ΕΜΠ

ενημερώνουμε τους σπουδαστές της Σχολής,

οι οποίοι έχουν ως τόπο μόνιμης κατοικίας περιοχή που επλήγη από τις πρόσφατες φυσικές καταστροφές και αντιμετωπίζουν πρόβλημα προσέλευσης σε μάθημα ή μαθήματα της επαναληπτικής εξεταστικής,

να ενημερώσουν τη Γραμματεία της Σχολής αποστέλλοντας e-mail στο (με κοινοποίηση στον Κοσμήτορα () και στον Αναπληρωτή Κοσμήτορα και συντονιστή της Επιτροπής Σπουδών της Σχολής ()),

με θέμα «Αδυναμία συμμετοχής σε εξέταση λόγω φυσικών καταστροφών», καταγράφοντας, το ονοματεπώνυμό τους, το μάθημα, τον διδάσκοντα και την ημερομηνία της εξέτασης.

Παράλληλα, η Σχολή ΕΜΦΕ συμμετέχει στη συλλογή ειδών πρώτης ανάγκης για την υποστήριξη των πλημμυροπαθών. Τα είδη που συγκεντρώνονται είναι:

• Νερά & χυμοί
  • Έτοιμα Τρόφιμα (κονσέρβες, μπισκότα, ξηροί καρποί και αποξηραμένα φρούτα, γάλα μεγάλης διάρκειας, μπάρες δημητριακών)
  • Καθαριστικά είδη (σαπούνια, οδοντόκρεμες, υγρό καθαρισμού)
  • Χαρτιά κουζίνας & υγείας, πάμπερς, πάνες,
  • Υπνόσακοι, κουβέρτες

Η συλλογή γίνεται στο ισόγειο του Τομέα Φυσικής (απέναντι από το κτίριο Διοίκησης) τις ώρες 09:00 – 15:00 (Τηλέφωνα επικοινωνίας: 210 772 3032 (Μ. Πιπερίγκου) και 210 772 3009 (Ε. Αποστόλου)).