Υποδοχή Πρωτοετών Φοιτητών ΣΕΜΦΕ 2023

Την Πέμπτη, 05 Οκτωβρίου 2023, στις 14:30, στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του ΕΜΠ (στο ισόγειο του κτιρίου Διοίκησης), έγινε η υποδοχή και ενημέρωση των πρωτοετών σπουδαστών της Σχολής Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών.

Την εκδήλωση άνοιξε με χαιρετισμό του ο Πρύτανης, Καθηγητής κ. Α. Μπουντουβής. Στη συνέχεια παρουσιάστηκε η Σχολή από τον Κοσμήτορα, Καθηγητή κ. Σ. Κουρκουλή. Ακολούθησε συνοπτική παρουσίαση του Προγράμματος Σπουδών από τον Συντονιστή της Επιτροπής Προπτυχιακών, Καθηγητή κ. Ι. Ράπτη, και παρουσίαση των Τομέων: (α) Μαθηματικών (Δ/τής, Καθηγητής, κ. Μ. Λουλάκης), (β) Φυσικής (Δ/τής, Καθηγητής κ. Α. Γεωργακίλας), (γ) Μηχανικής (Δ/τής, Αν. Καθηγητής κ. Α. Ζήσης), (δ) ΑΚΕΔ (Δ/τής, Αν. καθηγητής κ. Κ. Θεολόγου). Παρουσιάστηκαν επίσης οι υπηρεσίες της Γραμματείας της ΣΕΜΦΕ, καθώς επίσης οι δράσεις των Εκπροσώπων των Φοιτητών στη ΓΣ της Σχολής και οι δραστηριότητες του παραρτήματος Young Minds NTUA της EPS.